HUSQVARNA POLAND SP. Z O.O.

HUSQVARNA POLAND SP. Z O.O.

 • 325 lat minęło…

  325 lat minęło…

  Od kwietnia rozpoczęła się wiosenna kampania marketingowa oraz komunikacyjna firmy Husqvarna - producenta maszyn do pielęgnacji terenów zieleni. W tym roku firma obchodzić będzie wyjątkowy Jubileusz 325-lecia powstania. Działania reklamowe prowadzone będą w mediach ogólnopolskich oraz regionalnych. Wspomagane będą licznymi akcjami promocyjnymi oraz komunikacyjnymi.


  325 lat minęło…
  Rozpoczęcie sezonu wiosennego 2014 to wyjątkowy czas dla międzynarodowej firmy Husqvarna – mija bowiem 325 lat od jej powstania. Z tej okazji przygotowano liczne promocje w ramach akcji marketingowo-sprzedażowych w Polsce i na świecie oraz kampanie reklamowe. Działaniami promocyjnymi objęto wszystkie punkty dilerskie w Polsce. Jubileuszowe produkty Husqvarna zostaną oznaczone specjalnym jubileuszowym logotypem. „Firma Husqvarna rozpoczyna ogólnopolską kampanię reklamowo-sprzedażową. 2014 rok jest rokiem wyjątkowym, bowiem obchodzimy 325-lecie istnienia firmy. Wiosenna kampania reklamowa będzie prowadzona w telewizji, prasie, Internecie oraz stacjach radiowych i wspierana będzie działaniami z zakresu PR. Uzupełnieniem kampanii będą lokalne działania reklamowe podejmowane przez dilerów Husqvarna na terenie całego kraju” - powiedział Krzysztof Wardęga, Dyrektor Zarządzający Husqvarna Poland.
  Wiosenna kampania w mediach
  Działania reklamowe prowadzone będą w mediach ogólnopolskich oraz regionalnych. Kampania telewizyjna obejmować będzie największe stacje TV w Polsce w tym: TVP, Polsat, TVR, TVP Info, grupę POLSAT MIX (Polsat2, Polsat Play, Polsat News, Polsat Film, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, Czwórka, ATM Rozrywka, AETN History, AETN CIP, Superstacja, Viasat Nature, Viasat Explorer, Viasat History, BBC Entertainment, BBC Knowledge) oraz grupę TVN MIX (TVN7, Puls TV, TTV, Puls2). Kampania TV będzie trwać od kwietnia i potrwa do początku czerwca tego roku. W ramach tegorocznej kampanii opracowane zostały także layouty reklam prasowych, które pojawiać się będą w mediach ogólnopolskich i regionalnych z uwzględnieniem pism: ogrodniczych, rolniczych, branżowych, opiniotwórczych i technicznych. Reklamy pojawią się między innymi także w takich magazynach jak: Comfort Life, Living Room, Agrotechnika, Gazeta Leśna, Ogród z Pomysłem, Ogród Idealny, Budujemy Dom, Golf&Roll, Drwal, Świat Kominków, Poradnik Ogrodnika. Równocześnie kampanię telewizyjną i prasową wspierać będzie kampania prowadzona w Internecie. Kampania reklamowa w Internecie obejmuje szeroko zakrojone działania displayowe (m.in. na serwisach tematycznych związanych z tematyką domu i ogrodu, serwisach biznesowych), działania
  z wykorzystaniem targetowania behawioralnego, remarketingu spersonalizowanego, kampanię video na serwisie youtube.com, reklamę AdWords, reklamę kontekstową oraz content marketing.

  W autoryzowanych punktach dilerskich na terenie kraju rozprowadzane są już materiały promocyjne – coroczny sezonowy Direct Mail. Materiał ten insertowany będzie także w dziennikach regionalnych. Direct Mail skierowany jest bezpośrednio do klientów i użytkowników produktów Husqvarna.

  W ramach obchodów 325-lecia firmy prowadzone będą także inne działania mające na celu promocję marki i bezpośredni kontakt z użytkownikami. Odbędą się pokazy maszyn oraz rozwiązań technologicznych Husqvarna poprzez prezentacje na targach branżowych np.: ogrodniczych i rolnych oraz w Technikach Leśnych, Akademiach Rolniczych i bezpośrednio u klientów biznesowych.

  W ramach działań niestandardowych od kilku lat firma Husqvarna angażuje się w aktywności i współpracę ze strażakami. Już trwają przygotowania do kolejnej czerwcowej edycji Mistrzostw - TFA Husqvarna Poland 2014 (Toughest Firefighter Alive Husqvarna Poland), które co roku odbywają się w Toruniu i skupiają najlepszych strażaków z Polski i ze świata. Jest to jedna z największych na świecie imprez dla zawodowych strażaków. Firma aktywnie wspiera zawody strażaków także w Łodzi oraz w Szczecinie. Dla tej grupy zawodowej została skierowana odpowiednia oferta sprzedażowa oraz prowadzone są działania komunikacyjne.
  „Jestem z Mielca”
  W tym roku także szczególną promocją zostały objęte produkty Husqvarna - ridery i kosiarki, które produkowane są w fabryce koncernu w Polsce, w podkarpackim Mielcu. Maszyny wyprodukowane w mieleckim zakładzie, zostaną w punktach sprzedaży oznaczone znakiem: „Jestem z Mielca” oraz wsparte materiałami reklamowymi. „Poprzez zwrócenie uwagi na profesjonalne maszyny Husqvarna – produkowane w polskim Mielcu, firma chce uświadomić swoim Klientom i potencjalnym Klientom, iż kupując maszyny wytwarzane w kraju, stawiają na najwyższą jakość produktów oraz wspierają rodzimy rynek pracy” – podsumowała Marta Winiarek-Miętus, Rzecznik Prasowy firmy Husqvarna.
  Nowości produktowe na 2014
  Firma Husqvarna przygotowała na 2014 rok wiele nowości produktowych, które zostały wprowadzone do oferty na ten sezon. Rodzina nowoczesnych zautomatyzowanych kosiarek Husqvarna Automower® powiększy się o dwa unikatowe modele: 320 i 330X. Klienci do wyboru będą mieli także nowe modele tradycyjnych kosiarek spalinowych LC / LB 348, 353 oraz 356. Tegoroczna ciekawostką są także wprowadzone modele siekier, przeznaczone do prac przydomowych, leśnych i budowlanych.
  Husqvarna i inne marki koncernu…
  Marki Husqvarna i Gardena zostały docenione w ocenie wizerunkowej siły marki – obie zostały laureatami prestiżowego wyróżnienia Superbrands. To największe badanie konsumenckie marek w Polsce, w którym badani oceniają wszystkie istotne marki na rynku.

  Działania reklamowe, sprzedażowe oraz komunikacyjne prowadzone są także dla marek należących do koncernu Husqvarna: Gardena, McCulloch oraz Husqvarna Construction.

  Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu reklamowego Husqvarna:
  https://www.youtube.com/watch?v=-yeRO_q5wUY